Strona główna » 

O nas

Sprzęt laboratoryjny mieszadło magnetyczne

Mieszadło magnetyczne z wagą

Mieszadło magnetyczne to urządzenie mieszające, którego zasada działania polega na tym, że znajdujący się wewnątrz silnik elektryczny pod działaniem prądu elektrycznego wprawia w ruch elementy magnetyczne. Samo urządzenie mieszające jest zworą magnetyczną pokrytą obojętną powłoką (często teflonem, rzadziej szkłem).

Obecnie nie ma nowoczesnego laboratorium farmaceutycznego, klinicznego, medycznego czy badawczego, które nie posiada automatycznych urządzeń mieszających. Mieszadła magnetyczne są niezbędnym sprzętem laboratoryjnym do homogenizacji, przygotowania roztworów, emulsji, zawiesin oraz do wszelkiego rodzaju syntez, analiz i reakcji chemicznych.

Dziś dla nowoczesnych badań naukowych pojawiają się nowe wymagania dotyczące sprzętu i przyrządów laboratoryjnych: niezawodność i bezpieczeństwo podczas pracy, łatwość obsługi, wszechstronność. Dlatego mieszadła magnetyczne nie ograniczają się tylko do mieszania z zadaną prędkością, ale mogą też zawierać takie przydatne funkcje jak podgrzewanie (z zadaną temperaturą), a od niedawna funkcję ważenia.

Oczywiście taki mikser nie zastąpi precyzji analitycznej lub precyzyjnej wagi laboratoryjnej, ale będzie w stanie oddać wyobrażenie o masie przedmiotu z dokładnością do 1-5 g (w zależności od masa obiektu).

Ponadto mieszadła mogą być wyposażone w odporną na kurz i wilgoć obudowę z powłoką odporną na chemikalia.

Parametry do rozważenia przy wyborze mieszadła magnetycznego:

  • Potrzeba ogrzewania / zakresu temperatur (pomaga przyspieszyć proces rozpuszczania)
  • Produktywność (moc) (umożliwia mieszanie zarówno małych, jak i dużych objętości)
  • Mieszanie prędkości
  • Obecność funkcji ważenia
  • Rozmiar peronu / liczba miejsc
  • Obecność ochrony przed kurzem i wilgocią
  • Materiał platformy (stal nierdzewna / ceramika / kwarc) i korpus (tworzywo sztuczne odporne na chemikalia)

Warto również wziąć pod uwagę takie właściwości badanych obiektów, jak agresywność, palność (wybuchowość), lepkość.

Nowoczesne mieszadła magnetyczne są w pełni bezpieczne, gdyż w przypadku zwarcia, awarii któregoś z elementów urządzenia lub innych usterek mieszacz wyłączy się samoczynnie. Mają też szereg zalet, takich jak: prostota i łatwość użycia, zwartość, lekkość, małe gabaryty, cichobieżność, brak bezpośredniego kontaktu z mieszaną substancją.

W naszym sklepie internetowym afd-market można kupić sprzęt laboratoryjny wrocław.

b5bead0a8a7e0868948fa0643525742f