Strona główna » 

O nas

Ile jest wersji blackjacka

Blackjack to gra, w której wybór dokonany przez gracza bezpośrednio wpływa na wynik. Konieczne jest wcześniejsze zarysowanie strategii i podjęcie zgodnie z nią decyzji. Strategie blackjacka nie opierają się na założeniach, ale na obliczeniach matematycznych.

Ile jest wersji blackjacka

Istnieje wiele odmian tej gry, tylko te najpopularniejsze opisano poniżej:

  • Krupier zatrzymuje się z twardą sumą 17 - klasyczne zasady blackjack, gdy krupier dobiera kartę, jeśli jego suma jest mniejsza niż 17 lub ma miękką sumę 17 (z asem).
  • Krupier zatrzymuje się z miękką ręką 17 punktów - krupier musi przestać dobierać karty, jeśli suma jego punktów wynosi 17 (łącznie z asem).
  • 21 pojedynków w blackjacku - dzielenie, podwojenie i ubezpieczenie są niedozwolone. Wszystkie zakłady są wypłacane po kursie 1: 1. Jedynym celem jest pokonanie krupiera.
  • Idealne dopasowanie to gra z 5 taliami kart, istnieje dodatkowy zakład bonusowy.
  • Blackjack twarzą do góry - wszystkie karty krupiera są rozdawane zakryte.

Co to jest miękka i twarda dłoń

Hard hand - ręka bez asa (na przykład: K8, 23, 86).

Miękka ręka - wszystkie ręce z asem z wyjątkiem blackjacka. Jego osobliwością jest to, że nie można uzyskać brutalnej siły, biorąc jedną kartę (na przykład: A2, A3, A5).

Co w blackjacku oznacza podwójny i podzielony

Podwójne - podwojenie stawki jest możliwe po rozdaniu graczowi 2 kart startowych. Następnie gracz natychmiast otrzymuje jedną, trzecią kartę z rzędu i nie będzie mógł wykonać więcej ruchów w bieżącej rundzie.

Split - rozdzielenie pary kart na 2 różne ręce (możliwe tylko wtedy, gdy gracz ma te same karty, na przykład: 66, AA, 22). Po podziale gracz stawia zakład równy oryginałowi, a oryginalne rozdanie jest dzielone na 2, z których każda otrzymuje jeszcze jedną kartę, a gracz gra przeciwko krupierowi dwoma oddzielnymi rękami.

284e1ff4b705b305c1cd3b6ad462018f